Kes me oleme ja mida me teeme?

SAFU brändi vean mina, Lydia. Mulle meeldib veesport, eriti veelaud (wakeboarding), ilusad ja kvaliteetsed rõivad, hea söök, mööda ilma reisimine. Tänu reisimisele tekkis 2012. aastal esimene uitmõte pontšode teemal. Kuna mujal maailmas ma neid nägin, kuid Eestis mitte, arvasin, et neid on kindlasti siin vaja. Juhtus aga nii, et elu viis mind teise valdkonda ja mujale elama ning pontšod ununesid. Lähme mõne aasta võrra edasi ning jõuame 2018. aastasse, mil elasin ja hingasin veelauale. Ei olnud päeva, mil ma ei oleks olnud mõnes wakeparkis aega veetmas, olenemata riigist. Ja nii paar aastat järjest. Selle aja sisse mahtus korduvaid pontšo-oste, mis kõik lõppesid pettumusega. Küll oli materjal ebameeldiv, küll ei meeldinud lõige. Siis jällegi ei olnud piisavalt taskuid jne. Sõbrad ütlevad, et ühel suveõhtul 2019. aastal, lõkke ääres, olla mina teatanud: "Ma nüüd hakkan pontšosid tegema". Mõeldud-tehtud. Algas prototüüpide valmistamise periood ja 2021. aasta veebruaris tõin avalikkuse ette need lõbusalt ümmarguse taskuga pontšod, mis lihtsalt on ideaalsed. 

Oma brändi kujundades seadsin paika mõned tingimused. Mulle on oluline, et SAFU pontšod valmivad kvaliteetsest materjalist, olles naha vastas mõnusad kanda. Lisaks on väga oluline, et tootmisprotsess oleks läbipaistev, nii mulle endale, kui ka teile, SAFU kliendid. Uhkusega saan kinnitada, et just nii ongi. 

Valmistame oma tooted Tallinnas, Kopli poolsaarel asuvas stuudios, mis on osake Põhjala tehase kompleksist. Poolsaarel tuleb tuul ja merehõng lausa kolmest suunast ja see on inspireeriv nii uute lõigete loomiseks, kui ka toodete valmistamiseks. 

Meie tiimis oleme mina ja kaks õmblejat. Minu kanda on kõik muu, mis seondub õmblemisega. Kui saadad meile sõnumi või kirja, ehk isegi helistad - suhtled minuga. 

Aitäh, et oled siia lehele sattunud ning loodetavasti oled siit haaranud endale meelepärase pontšo või mõne muu toote. 

Lydia